LU 81. starptautiskās zinātniskās konferences sekcija "Daba: starpdisciplinārā perspektīva"

LU 81. starptautiskās konferences sekcija "Daba: starpdisciplinārā perspektīva" tika organizēta 2023. gada 24.-25. februārī FLPP finansētā projekta "Konkurējošie dabas diskursi Latvijā un ekoloģiskā solidaritāte kā konsensa veidošanas stratēģija ietvaros".

Referātu anotācijas ir pieejamas šeit.

Konteksts: Vides humanitārās zinātnes ir salīdzinoši jauna pētniecības nozare, taču tā aptver jau ilgstošas saites starp pētījumiem vides filosofijā, vides vēsturē, ekokriticismā, kultūras ģeogrāfijā, kultūras antropoloģijā un politiskā ekoloģijā. Šīs nozares konceptuālais uzdevums ir veidot integrētu platformu diskusijai par vides tēmām, cilvēka un dabas mijattiecībām. Sekcija “Daba: humanitāro zinātņu kontekstā” 2020. gadā bija pirmais mēģinājums LU ikgadējās zinātniskās konferences ietvaros izveidot patiesi starpdisciplināru sarunu starp LU filosofiem, ģeogrāfiem, vēsturniekiem un antropologiem. Dialoga turpinājumā LU ikgadējās starptautiskās konferences ietvaros nu jau ir notikušas vēl trīs vides humanitāro zinātņu platformas tematiskās sekcijas "Daba: starpdisciplinārā perspektīva", kuras ir noritējušas jau daudz starpdisciplinārākā gaisotnē.

2023. gada konferences sekcijā uzstājās pētnieki no Latvijas Universitātes Vēstures un filosofijas fakultātes, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, Teoloģijas fakultātes, Humanitāro zinātņu fakultātes, LU Literatūras, Folkloras un mākslas institūta, Agroresursu un ekonomikas institūta, Ķemeru Nacionālā parka fonda, Nodibinājuma “dzivniekupolicija.lv”, BA Turība, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja. Referentu vidū bija arī Eiropas literatūras, kultūras un vides studiju asociācijas (EASLCE) prezidents Reinhards Henigs (Reinhard Hennig) un Vides vēstures centra Tallinas Universitātē vadītāja Kadri Tūra (Kadri Tüür).